• Главная
  • Українських вчених, які створили тести на COVID-19, відправили в неоплачувані відпустки
zahid.info, 2020-03-25 10:23

Українських вчених, які створили тести на COVID-19, відправили в неоплачувані відпустки

Українських вчених, які створили тести на COVID-19, відправили в неоплачувані відпустки

Інститут молекулярної біології і генетики, де розробили тест—системи для діагностики коронавірусу, без грошей. Співробітників відправили за свій рахунок. Про це йдеться в повідомленні інституту на сторінці у Facebook.

"Перші виготовлені партії "Тест системи для діагностики коронавірусу COVID-19" (на 600 аналізів) Інститут молекулярної біології і генетики НАН України (ІМБГ НАНУ) вже передав для використання в Житомирському обласному лабораторному центрі МОЗ України та до Центру громадського здоров'я МОЗ України в м. Києві. Але на цей час НАН України отримала з великою затримкою (вчора, 23.03.2020) лише незначне фінансування на роботи зі створення і виробництва тест-систем. Президія Академії веде інтенсивні перемовини з Кабінетом міністрів України відносно фінансування для виробництва наступних партій.

Щодо ситуації з відпусткою співробітників за власний рахунок -  вона є типовою для установ НАН України і ніяким чином не пов'язана з сьогоднішньою ситуацією з коронавірусом. Маємо глобальне хронічне недофінансування всіх установ НАН України. Наукові співробітники мають вибір – або працювати неповний тиждень, або подавати заяви на відпустку за власний рахунок на якійсь термін. На повну заробітну платню бюджетного фінансування не вистачає (особливо на початку року, коли ще не приносять додаткових коштів гранти та проекти, виграні на національних наукових конкурсах)№, - йдеться в повідомленні.

 

В.о. міністра освіти і науки Юрій Полюхович пообіцяв вирішити проблему з фінансуванням для вчених найближчим часом. Він повідомив, що проєкт постанови КМУ "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Національній академії наук для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень" не був підписаний через відставку уряду 4 березня. Однак наразі МОН зробило все залежне, щоб люди змогли якомога швидше отримати зарплату.

"Проєкт постанови, через який заблоковано процес виплати коштів, ми отримали сьогодні від НАН. Терміново - протягом кількох годин - опрацювали і внесли до Кабінету Міністрів. Особисто тримаю питання на контролі, щоб документ було прийнято якомога швидше", - повідомив Полюхович у Facebook.

Источник: zahid.info
Новости по теме:

Covid-2019
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть