zahid.info, 2020-02-13 15:30

В Україні може подорожчати електроенергія: названа причина

В Україні може подорожчати електроенергія: названа причина

Стимулююче тарифоутворення (RAB-тарифів) для енергопостачальних компаній може запрацювати в Україні наступного року, повідомив під час прес-конференції голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк.

«Стимулююче регулювання для обленерго - це неминуче. Ми, як країна, маємо до цього прийти. Я мрію, і ми над цим працюємо, що ми це зробимо наступного року, ми відійдемо від системи «витрати+» і перейдемо до стимулюючого регулювання», - сказав Тарасюк.

При цьому він зазначив, що такий перехід неминуче призведе до зростання тарифу.

«Підходити до цього необхідно дуже виважено, оскільки стимулюючого регулювання без підвищення тарифу фізіологічно бути не може. Принаймні деяке підвищення тарифу повинно статися. Це пройшли провідні країни, це пройдемо і ми. Іншого шляху у нас немає», - наголосив голова комісії.

Він також зазначив, що ставка дохідності на нову базу активів має бути привабливою для інвесторів, щоб вони вкладали кошти в оновлення основних фондів. При цьому на стару базу активів ставка має бути мінімальною.

Тарасюк повідомив, що регулятор найближчим часом повноцінно презентує новий підхід до стимулюючого регулювання.

Источник: zahid.info
Новости по теме:

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть