• Главная
  • Новости
  • Мир
  • Загороднюк розповів, про що домовився з міністрами оборони країн Європи
zahid.info, 2020-02-13 11:15

Загороднюк розповів, про що домовився з міністрами оборони країн Європи

Загороднюк розповів, про що домовився з міністрами оборони країн Європи

Міністр оборони України Андрій Загороднюк повідомив про результати зустрічей з керівниками оборонних відомств Великої Британії, Латвії, Литви, Польщі і Туреччини.

Як повідомив Загороднюк у Facebook, сьогодні він провів день в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

"Центральними темами для обговорень та консультацій були питання військово-технічного співробітництва, протистояння гібридним загрозам і кібербезпеки, обміну розвідувальною інформацією. Це надважливі питання для оборонного відомства України", - заявив він.

Міністр підкреслив, що безпекову ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні обговорив з держсекретарем з питань оборони Великої Британії Беном Воллесом, міністром національної оборони Туреччини Хулусі Акаром та міністром національної оборони Польщі Маріушем Блищаком.

"Домовилися, що британці допомагатимуть у посиленні інфраструктури ВМС ЗСУ, а їх інструктори долучаться до підготовки наших військових моряків", - заявив міністр.

Також Загороднюк зазначив, що українська сторона планує розширити співпрацю з Туреччиною. Так, разом з міністром Хулусі Акаром обговорювалася важлива угода між країнами, яку було укладено під час візиту в Україну президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана. "Турецькі колеги допоможуть нам вдосконалити нашу протиповітряну оборону в рамках спільної участі у Програмі НАТО (Air Situational Data Exchange). Окрім того, плануємо проводити спільні навчання ВМС обох країн", - повідомив Загороднюк.

Крім того, польська сторона висловила повну підтримку у питанні отримання Україною Партнерства розширених можливостей НАТО.

Так, з міністром національної оборони цієї країни Маріушем Блищаком обговорювалося подальше функціонування литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького.

Також про діяльність цього спільного підрозділу йшлося також під час зустрічі з міністром охорони краю Литовської Республіки Раймундасом Кароблісом. "Ми презентували литовцям наші плани щодо реформи військової освіти та сержантського складу", - повідомив Загороднюк.

Литовський міністр запевнив у підтримці ініціативи щодо приєднання України до програми розширеного партнерства" НАТО.

Разом з тим, Загороднюк поспілкуватися з міністром оборони Латвії Артісом Пабрісом. "Подякував за матеріальну і консультативно-дорадчу допомогу, яку ця країна надає нам у наших реформах. Під час спілкування окреслили перспективи подальшої співпраці між військовими відомствами обох країн", - повідомив він.

Источник: zahid.info
Новости по теме:

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть