zahid.info, 2020-07-31 14:00

"Нафтогаз" назвав умови продажу газу для населення після закінчення спецзобов'язань

"Нафтогаз" назвав умови продажу газу для населення після закінчення спецзобов'язань

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" оприлюднила умови продажу газу для поставок населенню після завершення дії спеціальних зобов'язань, що має відбутися вже 1 серпня, повідомила прес-служба компанії.

Повідомляється, що дивізіон "Нафтогаз Комерція" (через "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг") реалізовуватиме природний газ для постачальників домогосподарств. Компанія пропонує укласти річний контракт на поставку газу із щомісячним формульним визначенням ціни, яка буде відома до кінця місяця поставки.

Відзначається, що підхід, запропонований дивізіоном "Нафтогаз Комерція", відповідає європейській практиці, відповідно до якої для довгострокових контрактів і великих обсягів діє формульна ціна, а для інших клієнтів пропонується різноманітна лінійка продуктів, що залежить від потреб покупця.

У прес-службі повідомили, що ціна за річними контрактами визначатиметься, виходячи з котирувань міжнародних газових хабів, поточного ринкового спреду, а також умов оплати. Запропонована формульна ціна є прогнозованою і повністю відповідає ринковим ціновим індикаторам, і не створює перекосів на ринку.

У рамках зазначеного контракту передбачені різні умови розрахунків: 100% передоплата; оплата частинами кожні 10 днів впродовж періоду поставки; до 25 числа місяця, наступного за місяцем поставки.

Як повідомив директор Дивізіону "Нафтогаз Комерція" Віллем Коппульс, найближчим часом "Нафтогаз" також представить нову лінійку продуктів для всіх учасників українського газового ринку. В рамках цих пропозицій компанії зможуть формувати ресурс на різні періоди та умови.

Реалізація квартальних продуктів відбуватиметься через електронну площадку "Українська енергетична біржа" (УЕБ) і стартує з наступного тижня. На цей час "Нафтогаз" пропонує на цьому майданчику продукти на місячній основі.

Крім запуску нових продуктів, які розробляються з урахуванням особливостей роботи різних сегментів ринку газу в Україні, «Нафтогаз» продовжить роботу з боргами, нагромадженими під час дії режиму ПСО і досягли близько 24 млрд гривень.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці червня Кабінет міністрів України продовжив покладання на НАК "Нафтогаз України" спеціальних зобов'язань з продажу природного газу за пільговими цінами (ПСО) для потреб населення - до 1 серпня 2020 року.

Голова "Нафтогазу України" Андрій Коболєв раніше заявив, що відкриття в Україні конкурентного ринку газу для населення дасть змогу "Нафтогазу" залучити додатково мільярди гривень, які можна спрямувати на збільшення надходжень до державного бюджету.

Источник: zahid.info
Новости по теме:

газ Нафтогаз
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть