zahid.info, 2021-12-17 15:16

До Венери відправлять три зонди для дослідження атмосфери

До Венери відправлять три зонди для дослідження атмосфери

Група американських учених запустить до Венери три місії для вивчення її газової оболонки щодо ознак життя, повідомляється на сайті Массачусетського технологічного інституту (MIT).

Вчені припускають, що на висоті 48-60 км над поверхнею Венери може бути придатний для життя мікроорганізмів простір.

Судячи з наявних зараз розрахунків, атмосфера Венери - майже нереальне місце життя: температура поверхні - вище 460 градусів, а у «повітрі» переважає сірчана кислота. Проте єдиний спосіб це перевірити - проникнути якнайглибше в атмосферу планети, кажуть вчені.

Дослідницький проєкт передбачає три місії протягом наступного десятиліття, кожна з яких ґрунтуватиметься на результатах попередньої.

Перша місія має стартувати у травні 2023 року на ракеті-носії Electron компанії Rocket Labs. Electron виведе космічний апарат під назвою Photon, який попрямує до Венери, а потім випустить невеликий зонд, який увійде до атмосфери планети.

Зонд міститиме прилад під назвою автофлуоресціюючий нефелометр, який світитиме лазером через вікно на хмари. Якщо там є якісь органічні або складні молекули, вони будуть флуоресціювати у відповідь на світло лазера.

«Ми не можемо гарантувати, що це органічна молекула. Але це буде говорити про те, що відбувається щось варте уваги», - кажуть вчені.

Нефелометр також може визначити форму крапель, вимірюючи відбите світло. Якщо це чиста сірчана кислота, то краплі мають бути ідеальними сферами, тому будь-який інший тип сигналу свідчить про інші хімічні процеси.

Однак прилад не матиме багато часу для збору даних: екстремальний вміст сірчаної кислоти в хмарах знищить зонд всього за три хвилини.

Друга місія має відбутися у 2026 році. Це буде повітряна куля, яка буде парити протягом тижня або двох на висоті 52 км, розгорнувши чотири міні-зонди для вимірювання кислотності та вмісту водяної пари.

У 2029 році третя місія спробує захопити близько одного літра венеріанських атмосферних газів та повернути зразок на Землю для більш ретельного аналізу.

У проєкті беруть участь вчені з Массачусетського технологічного інституту, Технологічного інституту Джорджії, Університету Пердью, Каліфорнійського технологічного інституту та Інституту планетарних наук, а приватне фінансування здійснюють Breakthrough Initiatives та Rocket Labs.

Источник: zahid.info
Новости по теме:

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть