Вчені з Німеччини, Данії та США встановили, якщо гетеросексуальні пари сплять в одному ліжку, то це покращує якість сну.
Дослідники спостерігали за 12 гетеросексуальними парами у віці 18-29 років протягом двох тижнів. Їх просили лягати спати разом та нарізно, йдеться у статті видання Frontiers in Psychiatry.
Так, вчені встановили, що пари, які лягали в ліжко разом, мали сон у середньому на 10% міцніший, ніж ті, які спали окремо. Ба більше, цикл сну у пар, які перебували в одному ліжку, синхронізувався.
Також спільне перебування у ліжку збільшувало кількість несвідомих рухів, проте це ніяк не впливало на якість сну.
Проте чи можна у такий спосіб лікувати безсоння невідомо, бо пари, які проходили експеримент не мали з цим проблем. Також дослідники не брали до уваги гомосексуальні пари.
Гучне хропіння може викликати інфаркт та інсульт у партнера. Хропіння є значною мірою невизнаним джерелом шумового забруднення, яке останніми роками стало головною загрозою для здоров’я людей.
Учені провели тести, в яких визначили, що рівень хропіння 14% людей перевищує 53 децибели. Такий шум може підвищити артеріальний тиск партнера і потенційно викликати інфаркт та інсульт.
-
15.02.22 14:02Канадские учёные назвали самые «смартфонозависимые» страны в мире
-
04.09.20 13:30Климат на планете меняется по наихудшему сценарию, – ученые
-
03.09.20 12:23"Не возраст": врач-инфекционист рассказал, что влияет на течение коронавируса
-
31.08.20 13:15Китайські вчені виявили, що COVID-19 може поширюватись через каналізацію