
Імунна система деяких людей, які ніколи не хворіли на COVID-19, має допоміжні Т-клітини, що здатні розпізнавати та реагувати на небезпечний вірус.
Про це свідчать дані нового дослідження, пише Science alert.
На думку вчених, причиною цьому є так звана перехресна реакція: коли Т-клітини-помічники розвиваються у відповідь на інший вірус, вони реагують на схожий, але раніше не відомий патоген.
У цьому випадку Т-клітини можуть залишитися після попереднього контакту людини з іншим видом коронавірусу – ймовірно, одним з чотирьох, що спричиняють застуду.
За словами науковців, саме ці клітини «можуть допомогти генерувати швидшу і сильнішу імунну відповідь».
Серед груп пацієнтів з коронавірусом, вивчених у цьому дослідженні, тільки у двох були важкі випадки; інші 90% мали легку або помірну форму інфекції.
Водночас деякі скептики вважають, що поки зарано робити висновки, що перехресна реакція відіграє якусь роль у тому, як саме протікає в організмі людини COVID-19. Адже вже за кілька місяців дані можуть бути неактуальними через швидку мутацію вірусу.
Втім, автори дослідження зауважують, що «імунна система пов’язана з подією. Якщо це сильна подія, у вас буде сильна пам’ять».
-
15.02.22 14:02Канадские учёные назвали самые «смартфонозависимые» страны в мире
-
04.09.20 13:30Климат на планете меняется по наихудшему сценарию, – ученые
-
03.09.20 12:23"Не возраст": врач-инфекционист рассказал, что влияет на течение коронавируса
-
31.08.20 13:15Китайські вчені виявили, що COVID-19 може поширюватись через каналізацію