zahid.info, 2020-05-04 10:08

Карантин – не привід для звільнення: що робити, якщо роботодавець змусив писати заяву

Карантин – не привід для звільнення: що робити, якщо роботодавець змусив писати заяву

Попри те, що Кабмін радив підприємствам утриматись від звільнень працівників в період карантину, кількість безробітних в Україні збільшується. Про це розповіла ексочільниця Центру зайнятості Ольга Макогон.

Фахівчиня розповіла, що роботодавці можуть схиляти своїх працівників до написання заяви, однак з такими проявами можна боротись.

"Дійсно, дуже багато людей звільняється і тому підтвердження – зростання кількості зареєстрованих безробітних. Роботодавець не має права примушувати людину до звільнення – Кодекс законів про працю не має таких підстав для звільнення, як "коронавірус" чи "карантин". Але все ж таки, якщо примусили звільнитись за власним бажанням чи за згодою сторін, ви можете звернутись зі скаргою до Державної інспекції з питань праці і звернутись за консультацією до профспілок, професійних юристів, або, якщо звільнення відбулося, протягом місяця оскаржити незаконне звільнення в суді", - розповіла Ольга.

У разі, якщо ви все ж втратили роботу, то від держави можна розраховувати на допомогу по безробіттю – в період карантину вона складає від 1000 грн до 8400 грн, а середній розмір – 3500-4500. Крім того Центр зайнятості пропонує курси підвищення кваліфікації або навчання новій професії чи додатковим навичкам, які можуть виявитись більш затребуваними.

Источник: zahid.info
Новости по теме:

Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть