Поряд з мишами і дрозофілами рослини резуховидки Таля виступають популярними модельними організмами в генетиці, біології та фізіології.
За довгі роки їх досліджували, здавалося б, уздовж і впоперек. Вчені розглянули внутрішню структуру їх клітинних органел і навіть передачу світла до підземної частини рослин. Тим дивніше, що тільки тепер ботаніки помітили у резуховидок орган, про існування якого раніше не згадувалося.
Втім, розвивається він не у всіх рослин і лише в певних умовах. Про це Тімоті Гукін (Timothy Gookin) і Сара Ассманн (Sarah Assmann) написали в новій статті, опублікованій в журналі Development. Автори назвали це утворення “кантилем ” (cantil), від англійського слова cantilever — консольна балка, горизонтально виступає з будови і закріплена одним кінцем
“Кантиль” дійсно відгалужується від основного стебла практично перпендикулярно. Вперше помітивши його, вчені подумали, що мають справу з випадковою мутацією або результатом хвороби. Лише багаторічні спостереження і експерименти показали, що це повноцінний орган рослини, появу якого запускає затримка цвітіння.
Резуховидка Таля-родич капусти, і сигналом цьому їй служить подовження періоду світлого часу доби. Якщо рослина повністю приготувалося до цвітіння раніше терміну, то може продовжити зростання, викинувши горизонтальний «кантиль». Мабуть, тому вчені так довго і не помічали його існування. У лабораторії, під штучним освітленням, резуховдки ростуть в особливому режимі, умови для утворення цього органу практично не з’являються. Невідомо, чи є аналогічні «кантилі» у інших рослин, як і те, яку функцію виконують такі горизонтальні відростки.
-
21.11.24 08:29Генштаб: по состоянию на 21 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 727 250 солдат
-
20.11.24 08:27Генштаб: по состоянию на 20 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 725 740 солдат
-
19.11.24 08:29Генштаб: по состоянию на 19 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 724 050 солдат
-
18.11.24 08:31Генштаб: по состоянию на 18 ноября общие потери вражеской армии в личном составе составили 722 440 солдат