Танк Т-72АМТ, який серійно виготовляється на Київському бронетанковому заводі, став модернізованою версією танка Т-72А.
Про це повідомляє Defense Express.
Модернізований танк має посилений захист завдяки динамічному захисту нового покоління - "Ніж", що знижує ефективність ворожих кумулятивних та бронебійних оперених підкаліберних снарядів. Окрім того, Т-72АМТ отримав протикумулятивні екрани, які захищають зону моторно-трансмісійного відділу та задню полусферу башти.
Вогнева ефективність Т-72АМТ була у рази збільшена завдяки інтеграції у арсенал танка високоточної ракети "Комбат", яка дозволяє знищувати бронетехніку противника на дальності до 5 кілометрів. При цьому, ракета "Комбат" має бронепробиття у 750 міліметрів броні та, завдяки тандемній головній частині, повністю ігнорує динамічний захист противника.
Для використання високоточної зброї на Т-72АМТ встановлено прилад нічного бачення з електронно-оптичними перетворювачами третього покоління та нічний приціл 1К13.
На Т-72АМТ встановлений комплект з цифрової радіостанції Aselsan та супутникової навігаційної апаратури СН-3003 "Базальт", що дозволяє підтримувати зв‘язок з піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою.
Водночас, враховуючи збільшення маси машини, була проведена ремоторизація, замість штатного В-46 з потужністю 780 кінських сил, встановлюється В-84-1 на 840 кінських сил, який забезпечує швидкість машини у 60 кілометрів на годину. Також виконується заміна гусениць на нові - обрезинені та з резинометалевим шарніром, що дозволило збільшити плавність ходу. Водночас механік-водій отримав камеру заднього ходу, яка дозволяє значно спростити керування танком.
Зазначається, що за останній час до Збройних сил України було передано декілька десятків таких танків.
-
03.10.21 21:37ЕС может создать военную миссию в Украине
-
22.07.21 16:34Украина может отказаться от обязательного призыва уже в 2023 году
-
08.09.20 09:40Всіх в армію: в Білорусі почали призов військовослужбовців із запасу
-
04.09.20 13:23Пентагон рапортовал о завершении "ключевой вехи" в создании гиперзвукового оружия