МЗС рекомендує громадянам України утриматися від поїздок за кордон без нагальної потреби. Водночас у відомстві нагадали правила для тих, хто не може уникнути поїздки.
Про це повідомляє пресслужба МЗС.
«У зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19 у світі та зростанням кількості нових випадків захворювання МЗС України рекомендує українським громадянам утриматися від поїздок за межі України без нагальної необхідності», - йдеться у повідомленні.
Вказано, що при ухваленні рішення просять також орієнтуватися на актуальні офіційні дані Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо поширення COVID-19 у світі та найбільш уражених регіонів.
Також в МЗС відповіли на низку запитань, що стосуються подорожей в умовах пандемії, зокрема, що робити, якщо вже запланував подорож та сплатив кошти, якщо людина вже перебуває в країні, де продовжують реєструвати випадки інфікування громадян COVID-19, і якщо здоров’я чи життя людини за кордоном перебуває в небезпеці.
Так, в МЗС радять людям, що вже запланували поїздку:
- Переконатись, що поїздку дійсно можна здійснити. Для цього потрібно зв’язатись з авіакомпанією, турфірмою чи оператором, у якого бронювали поїздку. У нього потрібно уточнити актуальний стан карантинних обмежень у країні та перевірити статус бронювання;
- Потрібно зв’язатись з дипломатичною установою України в країні, куди запланована подорож, а також із представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати найповнішу та найактуальнішу інформацію щодо чинних карантинних обмежень;
- Максимально подбати про власну безпеку. Ретельно вивчити умови страхового полісу і переконатись, що він покриває втрати, що можуть виникнути у випадку надзвичайної ситуації, в тому числі, інфікування коронавірусом;
- Подбати про наявність додаткових коштів на випадок надзвичайної ситуації (скасування зворотних рейсів та необхідність придбати нові квитки, вимушене перебування в країні понад запланований термін тощо). Взяти з собою різні платіжні засоби - платіжні картки, готівку тощо;
- Взяти з собою необхідні медичні препарати «з запасом» - на випадок вимушеної затримки за кордоном;
- Перевірити стан здоров’я перед поїздкою. Особливо це стосується осіб старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання, наприклад, бронхіальну астму, діабет, серцево-судинні захворювання тощо.
Тим, хто вже перебуває в країні, де фіксують COVID-19, МЗС радить зв’язатись з найближчою дипломатичною установою України, надати інформацію про своє місце перебування та контактні дані. Також потрібно зареєструватись на вебресурсі «Друг», щоб консули мали інформацію в цифровій базі. Українці повинні бути дуже уважними та обережними. Краще уникати відвідання уражених вірусом регіонів і слідкувати за всіма повідомленнями місцевих органів влади і дотримуватись всіх наявних вимог.
«Слідкуйте за рекомендаціями подорожуючим на сайті МЗС України, вебресурсі «Поради подорожуючим від Консульської служби України” та оперативній сторінці МЗС у Facebook», - вказано у повідомленні.
Для тих, чиє здоров’я чи життя за кордоном перебуває в небезпеці, МЗС радить зберігати спокій та невідкладно звертатись на «гарячу лінію» найближчої дипломатичної установи України або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України.
-
09.09.20 12:38В ОП рассказали, грозит ли Украине новый жесткий карантин
-
08.09.20 17:40У НСЗУ наголосили, що лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах є безоплатним
-
08.09.20 13:10На Буковине зараженный коронавирусом ученик отправил одноклассников на карантин
-
08.09.20 11:35За добу в Україні кількість нових випадків COVID-19 зросла на 2411: загалом вже інфікувалися понад 140 тисяч людей