Медсестра педіатрії зі США опублікувала неприємну з вигляду ілюстрацію, як лікарі беруть аналіз на виявлення COVID-19, хвороби, яку спричиняє новий коронавірус. Її повідомлення поширили в Twitter вже більше 50 тисяч разів.
Ілюстрація показує, як медики проводять стандартний збір мазка з носоглотки для проведення генетичного аналізу, - пише Newsweek.
"Цей тест на картинці - це збір мазка з носоглотки. Його роблять за допомогою невеликого тампона на гнучкому пластиковому стержні, яким збирають зразок із задньої стінки носоглотки", - сказав виданню мікробіолог з Houston Methodist Hospital Веслі Лонг.
Видання пояснює, що носоглотка - це та частина тіла, де ніс з'єднується з горлом. Саме в цьому місці коронавірус найчастіше виявляють.
"Хоч з вигляду це не приємна процедура, насправді якщо її зробити правильно, вона проходить безболісно. Людина може дихати й говорити, поки зразок збирають", - пояснив Лонг.
Після збору генетичного матеріалу з носоглотки його потім аналізують, щоб перевірити, чи є в ньому вірус SARS-CoV-2.
"Мазок розмішують в поживну рідину, яка захищає й розвиває вірус. А потім цю рідину аналізують, щоб виявити напряму РНК вірусу", - розповів професор інфекціоніст з Медичної школи МакГоверна в Університеті UTHealth Луїс Острозький.
"Збір мазка триває дві хвилини. Генетичний тест рідини з вірусом триває не менше 45 хвилин у найновіших машинах, які перевіряють матеріал одного пацієнта, і до чотирьох годин у більших машинах, які за один раз перевіряють кілька зразків", - додав він.
"Наразі ці мазки - найбільш надійний спосіб виявити COVID-19. Вони кращі, ніж мазки з рота. Але у випадку пацієнтів з мокротами чи тих, хто вже проходять інтубацію, ми віддаємо перевагу зразкам з легень. Мазок з носоглотки - це найкращий спосіб перевірити пацієнта, який не інтубований", - сказав Острозький.
Newsweek пише, що Центр контролю й профілактики захворювань США схвалив ще два способи діагностики COVID-19. В одному з методів зразок беруть із задньої стінки горла через рот, а в іншому - з носових пазух. Однак, аналіз зразку з носоглотки найбільш ефективний.
"Ефективність цих тестів залежить від кількості часточок вірусу на мазку. Тож все може залежати від різних стадій зараження, коли вірусне навантаження вище або нижче", - пояснив експерт Університету Сассекса Джошуа Мун.
"Також багато залежить від техніки збору зразків. Оскільки мазки з задньої стінки горла і з носових пазух можуть містити меншу кількість вірусу. Адже COVID-19 заражає носоглотку й верхні дихальні шляхи", - додав він.
Мун наголосив, що проведення тестів критично важливе для того, щоб визначити, хто заражений COVID-19, а хто ні.
"Важливо розуміти, якщо ми робимо тести лише у найбільш критичних випадках, то отримаємо лише часткову картинку зараження", - пояснив експерт.
-
09.09.20 12:38В ОП рассказали, грозит ли Украине новый жесткий карантин
-
08.09.20 17:40У НСЗУ наголосили, що лікування пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах є безоплатним
-
08.09.20 13:10На Буковине зараженный коронавирусом ученик отправил одноклассников на карантин
-
08.09.20 11:35За добу в Україні кількість нових випадків COVID-19 зросла на 2411: загалом вже інфікувалися понад 140 тисяч людей