Негативний вплив коронавірусної інфекції COVID-19 та її наслідки для сімейного бюджету відчули 69% українців.
Про це сказано в дослідженні Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
"Економічні наслідки COVID-19 випробували на собі 69% українців. Майже третина опитаних втратили роботу, більша частина змушені були витрачати заощадження та економили на продуктах харчування. Найбільше постраждали жителі сіл і невеликих міст, працівники промисловості, домогосподарства з дуже низьким рівнем добробуту та сім'ї, в яких є безробітні", - сказано в повідомленні.
Відзначається, що під час карантину, запровадженого владою в рамках заходів для боротьби з коронавірусом, необхідною умовою для повноцінного навчання та роботи всіх членів сім'ї був доступ до інтернету і комп'ютера. Згідно з опитуванням, 16% українців відчували брак гаджетів, тоді як 73% опитаних під час карантину щодня користувалися інтернетом.
При цьому найменш забезпечені гаджетами жителі сіл і селищ міського типу, а послугами інтернету найменше користувались на заході України.
На думку українців, під час економічної кризи держава в першу чергу має допомагати матеріально людям з інвалідністю, пенсіонерам та сім'ям з дітьми до 6 років.
"Українці вважатимуть, що життя після карантину налагоджується, якщо побачать підвищення прожиткового мінімуму, зарплат і пенсій", - зазначається в повідомленні.
Дослідження проводилося в рамках всеукраїнського опитування "Думки й погляди населення України" у травні-червні 2020 року. Загалом в рамках дослідження було проведено дві тисячі інтерв'ю.
-
05.04.22 15:47Бюджет рф в марте недополучил более ₽300 миллиардов нефтегазовых доходов
-
06.01.22 13:02Сплачуватимемо податки на нові бюджетні рахунки
-
16.12.21 09:47Сенат США ухвалив оборонний бюджет з $300 мільйонами підтримки для України
-
21.09.21 15:32Увеличение бюджета на оборонку: Зеленский ввел в действие решение СНБО