zahid.info, 2020-03-26 12:00

Ціни на бензин скоро почнуть зростати, – експерти

Ціни на бензин скоро почнуть зростати, – експерти

На думку всіх експертів, зниження зростання продажів прийдешнього тижня може не тільки зупинити подальше здешевлення палива, але й повернути його назад.

"Незалежно від того, скільки палива продала АЗС за день, її накладні витрати (зарплата співробітників, оплата оренди землі, витрати на електроенергію, воду тощо) однакові, – пояснює Геннадій Рябцев. – Це так звані постійні витрати, частка яких в кожному літрі тим менша, чим більше реалізовано палива. І навпаки. Тому, щоб не працювати в збиток, роздріб почне підвищувати маржу, незважаючи на зниження ціни нафти і нафтопродуктів, щоб вийти хоча б в нуль".

Директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн очікує, що через зниження споживання незабаром почнуть закриватися АЗС з малими протоками (обсягами продажів).

"Таких, думаю, 25% мінімум, – оцінив Сергій Куюн. – Ще 10-15% АЗС – у групі ризику. Наприклад, який сенс в роботі прикордонних станцій, якщо мережа закрилася, а місцеве населення, яке жило загалом за рахунок човникових поїздок, впало в режим використання не надто хороших запасів".

Експерти впевнені, що, незважаючи на карантин, паливом всі АЗС будуть забезпечені. Його й раніше вистачало, а тепер, через офіційно визнаний нашим урядом форс-мажор, імпортери відмовлятимуться від постачань за довгими договорами. До діючих роздрібних цін розраховане зниження має скласти 10-15%. Але, як зазначалося вище, продажі по всіх мережах вже провалилися на 20%. Ситуація погіршується щодня і до квітня це буде явно понад 30%. Паралельно ростуть витрати на експлуатацію АЗС: індивідуальне доправляння співробітників на робоче місце, забезпечення засобами захисту, нескінченна дезінфекція приміщень, інші "карантинні" заходи. І до всього – зниження виручки в кафе і магазинах...

"Іншими словами, постійні витрати залишаються, до них додаються чималі "карантинні", і водночас доходи падають. Як зберегти бізнес? Відповідь універсальна для будь-якого бізнесу – тільки за рахунок збільшення націнки. Якщо березневий потенціал зниження з'їла девальвація, то сьогодні економіку АЗС вже щосили з'їдає крах продажів. Особисто я бачу, що цінова стабільність буде дуже непоганим варіантом в даній ситуації, вже точно кращим, ніж зростання, як на інші товари. Якщо вдасться зупинити просажування гривні, думаю, невелике зниження стане більш ймовірним. У доларовому еквіваленті падіння буде в будь-якому випадку", – підсумував Сергій Куюн.

З газом взагалі особлива ситуація – на ньому АЗС заробляють мінімум: за оцінкою Артема Куюна, з двох гривень маржі на літрі – 70-80 коп. це накладні витрати, а 1 гривня – знижка, яку дають практично всі мережі.

"Тому не виключаю, що ціни в роздробі на газ можуть зрости вже наступного тижня, – зазначив Артем Куюн. – Але нерівномірно, все залежатиме від регіону і виду заправок. Якщо це монопаливні заправки – їх, найімовірніше, чекає закриття в разі достатньої конкуренції, або зростання цін, якщо така заправка, умовно кажучи, одна на три села десь в глибинці".

Источник: zahid.info
Новости по теме:

АЗС цены
Если Вы заметили ошибку, пожалуйста, выделите некорректный текст и нажмите Ctrl+Enter - так Вы поможете нам улучшить сайт. Спасибо!
Отправить Закрыть